CANTILENA

 

Kameralny Chór Męski „Cantilena” został założony we wrześniu 1966 r. we Wrocławiu. Pół wieku pracy jednego z nielicznych już w Polsce chórów męskich zostało zauważone i docenione przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2007 chór został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Zespół, który dziś nawiązuje do bogatych tradycji chóralnych Wrocławia, swoje sukcesy zawdzięcza współpracy ze znakomitymi dyrygentami m.in.: Edmundem Kajdaszem, Krzysztofem Teodorowiczem, Tadeuszem Zatheyem i innymi.
Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany i obejmuje muzykę od wczesnego średniowiecza do czasów współczesnych, zarówno sakralną, jak i świecką. Szczególne miejsce w repertuarze zajmuje program pieśni patriotyczno-wojskowych oraz muzyka cerkiewna.
Chór jest inicjatorem cyklu koncertowego pod nazwą „Spotkania Muzyczne u Oblatów” , który od 1999 roku odbywa się we Wrocławiu w kościele pw. NMP Królowej Pokoju. Współorganizuje także Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej Vratislavia Sacra . Chór od kilku lat współpracuje z Dolnośląskim Towarzystwem Muzycznym .Uczestniczy także w międzynarodowym Projekcie VoCE – Głosy i ścieżki Europy powołanym dla uczczenia 100 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej.
Od czerwca 2008 roku dyrygentem Kameralnego Chóru Męskiego „Cantilena” jest Artur Wróbel . Formalną działalność w roku 2011 rozpoczęło Stowarzyszenie Kameralny Chór Męski Cantilena.
Zapraszamy do współpracy : chór występuje podczas uroczystości kościelnych i państwowych oraz eventów firmowych,. Szczegóły znajdziecie Państwo w sekcji OFERTA .
Najnowsze informacje z życia chóru znajdą Państwo w dziale AKTUALNOŚCI . Zapraszamy.

 Próby w sezonie 2015/16 odbywać się będą: w klasztorze Karmelitów Bosych, ul Ołbińska 1, Wrocław.
Zapraszamy w każdy wtorek o godz. 19:00

.